najtrudniejsze języki świata ranking |
5. Chiński i japoński.
Kłopotem przy nauce tych dwóch języków może być odmienny, niż u nas, szyk w zdaniu. Jednak japońskie rzeczowniki nie odmieniają się ani przez liczbę ani przez rodzaj. Sama gramatyka i odmiana jest raczej prosta, najtrudniejsze do nauki mogą okazać się język pisany i wymowa.
języki świata |
najtrudniejsze języki świata |
4. Węgierski.
Przynależy do grupy języków ugrofińskich. Podobnie, jak estoński czy fiński, posiada bardzo dużą liczbę przypadków. Występuje w nim też wiele głosek niespotykanych w języku polskich. Często litery występujące w naszym alfabecie, w węgierskim czytane są zupełnie inaczej.
-->
3. Estoński.
Podobnie, jak fiński, język estoński, również przynależy do grupy języków bałtyckofińskich. Podobnie do języka fińskiego ma trudną gramatykę. W języku estońskim dostrzec można liczne wpływ języków germańskich.
2. Fiński.
Przynależy do grupy języków bałtyckofińskich spokrewnionych z językiem estońskim. Aby biegle operować językiem fińskim, niezbędna jest znajomość blisko 17 przypadków i złożonej gramatyki. Wymiany spółgłoskowe, a także brak rodzajów i czasu przyszłego mogą również dostarczyć niejednemu cudzoziemcowi problemów.
1. Język polski.
Utarło się powszechne przekonanie, że najtrudniejszym językiem świata jest nasz rodzimy język polski. I faktycznie. Patrząc na liczbę przypadków i odmian, przyznać trzeba, że do najłatwiejszych z pewnością on nie należy. Mamy aż 7 przypadków, odmiany czasowników i wymowę, która nie jednemu cudzoziemcowi połamała język. To właśnie dlatego j. polski wygrał ranking Najtrudniejsze języki świata.
Zobacz także:
Najpopularniejsze języki świata
Najłatwiejszy język świata
Chyba to właśnie polska ma 17 przypadków a fiński 7.
OdpowiedzUsuńTak mi się wydaje...
Aby ukazać trudność poszczególnych języków rozważmy formy gramatyczne liczebnika "dwa" (2).
Angielski, hiszpański, niderlandzki - jedna forma (two, dos, twee).
Portugalski - dwie formy, w zależności od płci (dois/duas)
Chorwacki - siedem form (dva, dvije, dvoje, dvojica, dvojice, dvojici, dvojicu) w zależności od rodzaju.
Polski - siedemnaście form gramatycznych! (dwa, dwie, dwoje, dwóch (lub dwu), dwaj, dwiema, dwom (lub dwóm), dwoma, dwojga, dwojgu, dwojgiem, dwójka, dwójki, dwójkę, dwójką, dwójce, dwójko).
Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/najtrudniejszy_jezyk_swiata_105405-2--1-d.html
Piotr jak ty skończyłeś szkołę podstawową nie znając przypadków ? Język polski ma ich 7 ;)
OdpowiedzUsuń1.Mianownik
2.Dopełniacz
3.Celownik
4.Biernik
5.Narzędnik
6.Miejscownik
7.Wołacz